• Warsztaty muzyczne zespołu wokalnego FERMATA 
 • w każdy przedostatni czwartek miesiąca o godz.16.30
 • budynek C sala 06
 • prowadzący muzyk Piotr Niedojadło

 

 

 

 

 

Warsztaty muzyczne zespołu wokalnego Fermata to warsztaty dla duszy.
Jest to czas emocjonującego spotkania ludzi pasji, wiary i zaangażowania. Warsztaty muzyczne są wielką radością i odprężeniem dla uczestników. Ich głosy płyną prosto z serca.
Muzyka wyzwala w każdym z nas ogromne emocje, czasem ukryte, czasem uświadomione. W świecie, gdzie otacza nas ciągły hałas mało jest miejsca na dźwięki przyjemne i tak bliskie człowiekowi, jak szum wody, szmer liści czy śpiew ptaków. Warto poszukać odprężenia i ukojenia duszy właśnie w muzyce.
Moje spotkanie z zespołem Fermata 16.10.2018

txt i foto Marta Garwol

 


Warsztaty zespołu wokalnego Fermata odbywać się będą w każdy wtorek miesiąca godz.16.30 - bydynek C sala 06. 

Kierownik artystyczny Krystyna Romańska

Kierownik muzyczny Piotr Niedojadło.

 

 ROK AKADEMICKI 2018/2019

 

 

 

ZESPÓŁ WOKALNY „FERMATA” – UTW przy PWSZ w Tarnowie

ROK AKADEMICKI 2017/2018

 

 

Gratulacje, gratulacje, gratulacje!!!!

 

W imieniu Zarządu oraz Rady Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PWSZ w Tarnowie serdecznie dziękują za zorganizowanie w teatrze im.L.Solskiego w Tarnowie widowiska muzycznego pn”Niech tańczą nasze serca” .

Jubileusz X –lecia zespołu Fermata to wielkie wydarzenie nie tylko dla Zespołu lecz także dla całego Uniwersytetu.

Zjawiskowy wręcz charakter koncertu zapisał się w pamięci każdego ze Słuchaczy. Wszystko było niezwykłe :repertuar, wykonanie, choreografia i niepowtarzalny pełen dobrych emocji klimat wydarzenia.

Gratulujemy całemu Zespołowi!

Wyrazy podziwu, uznania i wdzięczności kierujemy  do Pani Krystyny Romańskiej – Kapek, która opracowała koncepcję i wyreżyserowała koncert.

Bardzo dziękujemy solistom : Krystynie Romańskiej- Kapek,  Stanisławie Szarkowicz, Andrzejowi Królowi, Jankowi Marcowi i Bogdanowi Busko.

Brawom i owacjom nie było końca.

Gratulujemy Zespołowi Fermata , doceniamy dziesięcioletnią pracę warsztatową i życzymy wielu radości płynących z tworzenia kolejnych projektów muzycznych .

Wszystkiego najlepszego!

 Maria Kanior

 

 

 

Misja zespołu: Muzyka jest słowami duszy, darem niosącym radość, spokój
i ukojenie. Jej moc zapala płomień w sercach, którym możemy obdarować innych… ”

Nasza tożsamość…

Wszyscy jesteśmy słuchaczami Uniwersytetu III Wieku. Mamy tyle lat co nasza UTW. Wrośliśmy w nią silnymi więzami, wspólnych celów, wartości, przyjaźni i twórczej pracy. Jesteśmy zespołem, który swoim śpiewem, pokazuje nasz świat, wzbogaca go i niesie przesłanie młodszym pokoleniom.

Nasz zespół…

To osoby, które w muzyce dostrzegają zarówno jej piękno i przesłanie, jak również ponadczasową wartość jednoczenia ludzi i uczestnictwa w kulturze.
W pewnym sensie muzyka, śpiew są dla nas stylem życia i radością „w jesieni życia”.

Pracujemy pod kierunkiem…

Krystyny Romańskiejkierownik artystyczny

Jacek Piskozub -  kierownik muzyczny

To Oni  w duecie dbają o jakość naszej pracy, nadają jej rytm i twórczy klimat.

 

 

Skład zespołu…

 

 Bąk  JANINA, Buśko Bogdan, Figwer Ludmila , Furgał Jadwiga, Hałajko Teresa, Kras Bożena, Król Andrzej, ŁąckaMaria, Madeja Adolf,  Marzec Jan, Michalik Bogumiła, Pankowska Grażyna, Sajdak Halina, Sterkowiec Danuta, Szarkowicz-Madej Stanisława, Romanska -Kapek Krystyna, Jacek Piskozub.

Spotykamy się….

W każdy poniedziałek o godz.16.00 w budynku C PWSZ

Nasze próby….

To ciężka praca, ale też satysfakcja z bycia razem, wspólnego tworzenia
i realizacji zamierzonych działań. TO PRAWDZIWY ZAWRÓT GŁOWY….

 

 

A jak ćwiczymy: posłuchajcie

https://youtu.be/921DDbqnE3g

https://youtu.be/pEdZvUzAuLY 

https://youtu.be/XEeBn4Ue61M 

Próby odbywają się też w domu KRYSI ROMAŃSKIEJ

 

 

 

 

 

 

„W muzyce i śpiewie słyszymy nie tylko instrumenty i głos artysty, ale nade wszystko słyszymy uczucia i piękno ich dusz. Bo zarówno z duszy instrumentu jak i człowieka wydobywają się dźwięki
i słowa, których wartość dostrzeże i zrozumie tylko ten, kto umie kochać i słuchać…” (L.J)

 

W ŚWIĄTECZNYM BLASKU KOLĘDY -  KONCERT ZESPOŁU FERMATA

Wrażenia po koncercie…


Jak zwykle starannie przygotowany i  dopracowany organizacyjnie i merytorycznie. Bardzo dobrze dobrane teksty, ciekawa aranżacja, wymowna scenografia pokazywały  nie tylko kunszt  tego wydarzenia, ale przede wszystkim jego jakość oraz zespołową spójność działań zespołu.

Ten koncert nie był sztuką dla sztuki. On był czymś więcej, bo obok misji i wartości  Bożego Narodzenia niósł misję empatii do ludzi i łączenia pokoleń. Kolorytu całości dodawało znakomite połączenie FERMATY i MAŁYCH ŚWIERCZKOWIAKÓW,było tego swoistym przykładem. Mali i duzi artyści na jednej scenie, nieskrywany entuzjazm, ciepło i to coś, co unosiło się ponad nimi…”radość z bycia razem” bez zbędnego patosu i nic nie znaczących gestów. Wspólnie wyśpiewali swą radość i właśnie to, było najpiękniejszym akcentem Koncertu.

Warto, podkreślićwspaniały występ całego zespołu, jak  również partie solowe Krystyny Romańskiej, Stanisławy Szarkowicz – Madej, Janka Marca i Andrzeja Króla. Pełne emocji, osobistego przekazu świątecznego nastroju, pełne wrażliwości, nostalgii oraz klimatu, który w tym dniu towarzyszył całej „senioralnej rodzinie naszego uniwersytetu”. Ich występ udowodnił, iż scena jest miejscem, gdzie bije ich serce nie tylko dla siebie, ale także dla innych.

Trzeba jednak mieć świadomość, iż nic nie jest dziełem przypadku, każde działanie to ludzie, ich zaangażowaniei ciężka praca. Czasem niewidoczna, niedostrzegana ale to ona właśnie, prowadzi do efektu końcowego. Takim efektem był  właśnie Koncert FERMATY. To on pokazał (obok innych działań) ludzi i jakość pracy UTW – jako zbiorowości – tej na scenie i przed sceną, na wielkiej widowni.

Dodajmy jeszcze, iż reżyserem koncertu była Krystyna Romańska, na co dzień kierująca zespołem, pełna twórczej inicjatywy, nietuzinkowych pomysłów , jednocząca zespół do wspólnych działań. Opracowanie muzyczne i akompaniament to dzieło Jacka Piskozuba, który wrósł w klimat zespołu i potrafi to oddać w jego muzyce. Gościnnie z FERMATĄ obok wspomnianych wcześniej MAŁYCH ŚWIERCZKOWIAKÓW – zespołu Centrum Sztuki Mościce wystąpiły Anna i Patrycja Podraza. Stroje członkowie zespołu przygotowywali samodzielnie.

Po koncercie Krystyna Romańska w rozmowie z KADREM powiedziała m.in: „Niech nasza muzyka, nasz śpiew  niesie z sobą powiew wielkiej mocy Bożonarodzeniowego Święta, niechaj daje radość innym, a My także będziemy szczęśliwi z owoców naszej pracy. Jestem dumna z mojego zespołu i wierzę, że ten dzień, ten wyjątkowy wieczór zapisze się w sercach nas wszystkich jako coś, o czym wspominać będziemy z nostalgią i łezką radości w oku…” Wyrazem uznania dla zespołu na zakończenie Koncertu był liczne brawa na stojąco wszystkich jego uczestników oraz bardzo pozytywne opinie i gratulacje.

Tekst/foto: Lidia Jaźwińska

 

Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów…(Pitagoras)

 

W skład zespołu wchodzą:

Bąk  JANINA, Buśko Bogdan, FigwerLudmila , Furgał Jadwiga, Hałajko Teresa, Kras Bozena, Król Andrzej,ŁąckaMaria,Madeja Adolf,  Marzec Jan, Michalik Bogumiła, Pankowska Grażyna, Sajdak Halina, Sterkowiec Danuta, Szarkowicz-Madej Stanisława, Romanska -Kapek Krystyna---, Jacek Piskozub.

O nas w telegraficzny skrócie:

Jakie cechy kryją się w nazwie zespołu FERMATA

F - jak fantazja
E - jak elegancja
R - jak radość
M - jak marzenia
A - jak ambicja
T - jak talent
A - jak autorytet

Spotykamy się:

W każdy poniedziałek od godziny 16.00 – 18.00 w Sali Senackiej PWSZ

 

 

 

 

 

Nasze próby to:

Jak widać ciężka praca, ale też przyjacielskie spotkania gdzie  - RAZEM STANOWIMY PIĘKNĄ CAŁOŚĆ

Napisali o Nas w KADRZE: cykl LUDZIE Z PASJĄ „Znani i Nieznani”…

 

FERMATA to zespół  łączący na scenie śpiew, tanieć  oraz elementy gry aktorskiej. Członkowie zespołu to niezwykle  aktywni seniorzy, których połączyła pasja i magia  śpiewania oraz artystyczne zainteresowania. Ich wielkość – to  wewnętrzna moc , siła oraz wiara w to co robią. To naturalne piękno ich śpiewu, muzyki i przyjaźni. Są to osoby nietuzinkowe, doświadczone życiem, pracą zawodową, potrafiące swoim muzykowaniem dawać radość innym i wiarę, że życie na każdym etapie ma swój koloryt i niepowtarzalne piękno.Obcowanie z muzyką jest dla nich  odskocznią od codzienności, od upływającego czasu i bierności.  Przekazują w niej swoje emocje, uczucia, ale też szereg innych cennych wartości. Dominuje w nich szacunek do kultury, tradycji i narodowej obyczajowości. Są wizytówką UTW

Zespół liczy 16 członków. Jego niezaprzeczalną  duszą i mózgiem , osobowością pełną empatii do ludzi, potrafiącą jednoczyć i stwarzać klimat do pracy jest prowadząca zespół Krystyna Romańska,  jego kierownik organizacyjny i artystyczny. Pisząca dla potrzeb zespołu scenariusze i teksty oraz Jacek Piskozub – kierownik muzyczny, który nie tylko pisze muzykę, aranżacje ale przekazuje członkom zespołu swą wiedzę i doświadczenie. Oboje mają charyzmę i umiejętność dialogu, to jest w pracy z zespołem ich duży atut.

 

JESZCZE  W ZIELONE  GRAMY

Takimi słowami zespół FERMATA pożegnał rok akademicki i powotał wakacje. Ten koncert przyniósł nam wiele radości i satysfakcji. W tym roku osiem razy wystąpiliśmy przed publicznością a więc było to wiele godzin pracy i wyrzeczeń. Daliśmy radę. Nie pracujemy dla kariery, ale dla własnej przyjemości. Praca w zespole to dobre i złe chwile, ale ciągle uczymy się być razem. Spotykamy ludzi bardzo nam pomocnych. Nasza uniwersytetcka publiczność przyjmuje nasze spotkania oklaskami i miłą atmosferą

Dziekujemy serdecznie.

Dla Pani Marii Kanior słowo: dziekujemy niech zabrzmiw naszej tytułowej piosence "Jeszcze w zielone gramy". Pani Lidia Jażwińska zawsze w tłumie prawie niewidoczna a dzieki jej pracy zespół FERMATA jest promowany na stronach internetowych. Bardzo dziękujemy. Dziekujemy bardzo paniom Basi Tyrka, Marcie Garwol oraz Justynie Stawarskiej z uczelnianej admiistracji.

Wszystkim Słuchaczom życzymy udanych wakacji .

Droga FERMATO do zobaczenia w jesiennych barwach. Zdrowych, wesołych wakacji.

Krystyna Romańska Kapek

 

 

 

 

8 marca w auli PWSZ w Tarnowie odbył się koncert zespołu Fermata.

Czas na przygotowanie koncertu był krótki, nowa scena i trudny repertuar. To było wyzwanie. Zespół ciężko pracował na efekt tego spotkania. Osiemnaście piosenek kabaretowych i estradowych , własne kostiumy i własna scenografia. Jestem pełna podziwu dla całego zespołu. Ten koncert  to nie tylko trudne piosenki ale też wasze oddanie , wysiłek i pokonanie wielu przeszkód. Każdy z was zasłużył na słowa uznania i wdzięczności.

Dziękuję i podziwiam was wszystkich.

Repertuar koncertu -,,Być kobietą”

Babę zesłał Bóg-  S.Wolski

Odrobinę szczęścia w miłości- E.Schlechter,  J.Petersburski

Nie kochać w taką noc – Jurandot, Z.Wiehler

Ja się boję sama spać- A.Włast, J.Petersburski

Mała kobietko-A. Włast, N.Brodszky

Przeklnij mnie –J.Przybora, J.Wasowski

Sexapil- E.Schlechter, J.Wars

Nie dopinam się – E.Jodłowska, R.Poznakowski

Mam już dosyć swojej żony-Szurmiej, Wajnsztajn

Kiedyś byłam stara –A.Osiecka, S.Krajewski

Już kąpiesz się nie dla mnie – J.Przybora, J.Wasowski

Z kobietami to różnie bywało –A.Kosmala, R.Kalicki

Ech panie panowie-  A.Osiecka, B.Okudżawa

Ogrzej mnie –W.Młynarski, W.Korcz

Moja cicha – I.Iredyński

Nie chcę więcej – D.Rogalski , W.Korcz

Być kobietą – M.Czapińska, W.Korcz

Dopókiśmy młodzi - piosenka śpiewana wspólnie z publicznością

Skład zespołu:

 

 

 • 1.Bąk Janina
 • 2.Buśko Bogdan
 • 3.Figwer Ludmiła
 • 4.Hałajko Teresa
 • 5.Kras Bożena
 • 6.Król Andrzej
 • 7.Łącka Marta
 • 8.Madeja Adolf
 • 9.Marzec Jan
 • 10.Pankowska Grażyna
 • 11.Romańska-Kapek Krystyna
 • 12.Sajdak Halina
 • 13.Sterkowiec Danuta
 • 14.Szarkowicz- Madej Stanisława

 

 

Opracowanie muzyczne i akompaniament : Jacek Piskozub

Scenariusz i reżyseria: Krystyna Romańska- Kapek

tekst.Krystyna Romañska - Kapek

Członkowie FERMATY – zajęcia w dniu 1.02.2016

 

ZESPÓŁ WOKALNY FERMATA …

…rozpoczął Nowy Rok, a zarazem kolejny rok swojej pracy. Zespół tworzą osoby, które wierzą, że muzyka nie tylko „łagodzi obyczaje”, ale stwarza niepowtarzalny klimat do tego, aby realizować swoje pasje, marzenia, łączyć ludzi, a szarość upływającego czasu zamieniać w koloryt „złotej jesieni życia”.

Członkowie zespołu to ludzie z pasją, niezwykle aktywni, twórczy. To postacie nietuzinkowe, które potrafią swoim muzykowaniem dawać radość innym. Zespół odbywa swoje próby
w udostępnionej przez PWSZ – patrona UTW, sali, co zapewnia mu warunki do pracy.

Jednakże w każdej grupie społecznej jest ktoś, kto swoją charyzmą, umiejętnością dialogu oraz szacunku  dla innych, potrafi tą grupę jednoczyć, wiązać węzłem przyjacielskiej, twórczej pracy. Niewątpliwie w Fermacie, jest nią Krysia Romańska – kierownik artystyczny i organizacyjny zespołu. Od kilku miesięcy dołączył do niej Jacek Piskozub – kierownik muzyczny, akompaniujący zespołowi, tworzący dla niego muzykę.

Miałam okazję obserwować pracę zespołu „od kuchni”. Zachowania każdej osoby – osobno
i grupowo. To  pozwoliło mi na wyrażenie powyższej opinii, ale przede wszystkim na wyrażenie osobistego uznania i szacunku dla wszystkich członków FERMATY.

Do zespołu dołączają nowe osoby, zespół jest bowiem w swej elitarności – grupą otwartą dla wszystkich, którzy kochają muzykę, ludzi i pracę…

„Wielkość Wasza – to nie ilość afiszy, świateł, fleszy – to Wasza wewnętrzna siła i moc,
to naturalne piękno waszej muzyki i przyjaźni”.

Tekst/foto: Lidia Jaźwińska

 

 

 

Znowu święta bezśnieżne i takie zwyczajne, jakby czas zabrał zapach ,śnieżny pył

znowu stół, choinka i wigilijne kłucie serca. Ten sam świat, ale nie mój. Jednak usiądż i zatrzymaj smutne myśli . W ten dzień możesz zmienić smutek w cud. To jest czas magicznych wrażeń i nowego przyjścia : myśli dobrych, ludzi dobrych i dobrych chwil.

Tego cudu, wigilijnych wzruszeń dla Zarządu i Rady Słuchaczy , Rady Programowej, Słuchaczy , koleżankom z administracji życzy

Zespół FERMATA

To już dziewiąte święta razem

życzymy sobie zdrowia, radości i nadziei, że spotkamy się z tymi samymi życzeniami za rok.

Kochanym : Jackowi, sopranon, altom, tenorom, basom zdrowych i radosnych świąt

życzy sopran

 

Koncert jesienny FERMATY

Jak ten czas szybko leci... Przyszła jesień ze swoją nostalgią i smutkiem. Zespół FERMATA przygotował spotkanie pełne tych wszystkich smuteczków, złotych liści, wrzosów pachnących, jabłek i muzyki.

Jesień naszego życia , jesień jako pora roku i jesień w piosenkach. Taki przekaz miał nasz koncert. Tym razem spotkaliśmy się przy ognisku. Na widowni goście i nasza kochana publiczność. Niepowtarzalna atmosfera, na widowni uśmiechnięte twarze. Tak bardzo było nam to potrzebne. Jest w tych naszych jesieniach spokojna, dojrzała radość... Chcemy się nią cieszyć, chcemy się nią dzielić.

W naszym repertuarze zawarliśmy jesienną nostalgię ale i radosne uczucia jakie mamy w naszych wciąż młodych sercach.  Dla tych wiecznie młodych serc grał pan Jacek Piskozub, a grał tak, że chciało się śpiewać i tańczyć bez końca. Dziękujemy mu za to i za ten uśmiech , który nas uskrzydla...

Patrząc na szczęśłiwe twarze koleżanek i kolegów ciągle powtarzam : jak dobrze, że mamy nasz Uniwersytet.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji naszego jesiennego spotkania.

W koncercie udział wzięli :

Janina Bąk, Bogdan Buśko, Andrzej Bykiewicz, Ludmiła Figwer, Aldona Ganc, Teresa Hałajko, Bożena Kras, Andrzej Król, Marta Łącka, Jan Marzec, Grażyna Pankowska, Krystyna Romańska, Danuta Sterkowiec, Asia Szarkowicz - Madej

 

 • Kierownictwo muzyczne: Jacek Piskozub.
 • Scenariusz i reżyseria: Krystyna Romańska Kapek.

 

 

Serdeczne podziękowania dla Zespołu FERMATA

 

za zorganizowanie Jesiennego Koncertu Muzycznego w dniu 23 listopada 2015 roku.

Wszystko było wręcz zjawiskowe : brzmienie utworów , aranżacje muzyczne , uroda

wykonawców , scenografia , ruch sceniczny itd. itd.

 

Szczególnie urzekła nas jednak serdeczność i bezpośredniość przekazu muzycznego .

 

Przyjmijcie nasze gratulacje , szczery podziw , podziękowania i wyrazy uznania dla Waszej

pracy.

 

Dziękujemy Wszystkim !!!

 

Szczególnie doceniamy pracę Pani Krystyny Romańskiej i Pana Jacka Piskozuba.

 

 

 

FERMATO kochana .

 

Śpiewaj nam nadal , nieś swoistą afirmację życia - wszak ..... „młodość

przychodzi z wiekiem”.

 

 

 

Uwaga : od dnia 30.11.2015 r  próby zespołu Fermata odbywają się w budynku PWSZ w sali Senackiej

budynek A  pokój 110

Zespół FERMARA rozpoczął zajęcia pod kierownictwem p.Jacka Piskozuba. Pierwsza poniedziałkowa próba wyzwoliła w grupie dawno nie widzianą w nas radość, że wreszcie  śpiewamy i jesteśmy razem.

Przygotowujemy koncert, który odbędzie się 23.11.2015 r w auli ODN. W repertuarze tego spotkania są stare tanga, piosenki kabaretowe i cygańskie melodie. Już dzisiaj bardzo, bardzo serdecznie zapraszamy na koncert w jesiennych klimatach.

 

tekst Krystyna Romańska wstawiła M.Garwol

 

 

 

 

 

 

Warsztaty muzyczne odbywają się

w każdy poniedziałek o godz.16.00

ODN ul. Nowy Świat 30

Prowadzący - Jacek Piskozub

 

Zakończenie roku akademickiego

Mijający rok dla Fermaty to czas bardzo pracowity. Przygotowaliśmy spotkania;

 • 1.Koncert jesienny
 • 2.Andrzejki
 • 3.Wieczór kolęd
 • 4.Koncert wiosenny
 • 5.Senioralia
 • 6.Kreator
 • 7.Prezentacje na zakończenie roku akademickiego
 •  
 • Przypomnijmy sobie ten pracowity dla nas czas.
 • Do zespołu pozyskaliśmy 4 osoby - Teresę Hałajko, Grażynę Pankowską, Wandę Pyrek i Andrzeja Króla. Odeszła Ewa Surowiec długoletnia członkini naszego zespołu.
 • Dzisiaj z perspektywy mijających miesięcy myślę, że Twoja rezygnacja Ewo była niepotrzebna. Można się zawsze porozumieć . Nie powiem, że jest to łatwe, ale "pomimo" to jest mądre i w tym przypadku niewykorzystane słowo.
 • Zespół jak to bywa w takiej dużej grupie ludzi miał dobre i złe chwile. Chciałabym, aby to moje podsumowanie naszej wspólnej drogi i pracy było sprawiedliwe. Choroby, deszcz, śnieg, oczekiwania na autobus, obowiązki rodzinne, wszystko to, to nasz chleb powszedni. Nas wszystkich i każdego z osobna.
 • Do tego dochodzą kłopoty ze zbyt krótkim czasem prób, z salą i nagłośnieniem. Byliśmy razem na dobre i złe, a praca jaka wykonał zespół jest nie do przecenienia. Repertuar naszych spotkań oparliśmy na poezji śpiewanej i piosence estradowej. Dla jednych to dobry poziom, dla innych "smutastwo". Każdy ma prawo do oceny. Oglądam zdjęcia, za które dziękujemy L. Jażwińskiej, M. Garwol i J.Sadowskiemu. Uśmiechnięci, na pewno bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi.
 • Tylko zakończenie roku akademickiego położyło cień na naszej radości. Byliśmy bez próby, bez rozśpiewania, pierwszy raz na nowej scenie, ale największym zgrzytem stało się uniemożliwienie występu trzem osobom. Osoby te należą do Fermaty i do zespołu PIN. Bez uprzedzenia, kilkanaście minut przed występem dowiadujemy się, że ze względów "artystycznych" osoby te nie mogą wystąpić z Fermatą. A wystarczyło tylko nie zmieniać kolejności występu zespołów. Nasz zespół to nie jest spot reklamowy w telewizji, który można dowolnie przestawiać. Zespoły powinny współpracować. Mam nadzieje, że był to pojedynczy incydent.
 • Ja ze swojej strony bardzo serdecznie dziękuję całemu Zespołowi za wspólna pracę, która każdemu z nas przynosi chociaż iskierkę radości.
tekst Krystyna Romańska - Kapek

 

 

Wiosenny koncert Fermaty - 25.05.2015 r " A w sercu wciąż muzyka gra"

 

Wiosna, wiosna, cieplejszy wieje wiatr, wiosna, wiosna, znów nam ubyło lat.......

Tak można podsumować wiosenny koncert zespołu Fermata. Wśród powodzi wiosennych kwiatów i gałęzi w nastrojowej scenerii kawiarnianego ogródka zaprezentowaliśmy publiczności nowy repertuar . Tym razem sięgneliśmy po piosenki aktorskie i kabaretowe. Wiosenny nastrój mieszał się z nostalgią upływającego czasu. Chociaż postarzała nam się  nasza wiosna, to w naszych sercach jest dużo siły do tego, żeby ciągle cieszyć się życiem. Uniwersytet daje nam siły a my Uniwersytetowi trochę radości. Ta zależność niech trwa jak najdłużej.

Wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu spotkania serdecznie dziękujemy.

Udział w spotkaniu wzięli:

Bąk Janina, Buśko Bogdan, Dembiński Roman, Figwer Ludmiłą, Hałajko Teresa, Goleniowska Urszula, Kras Bożena, Król Andrzej, Krużel Anna, Łącka Marta, Marzec Jan, Mikulec Alicja, Pankowska Grażyna, Pyrek Wanda, Romańska - Kapek Krystyna, Sajdak Halina, Sterkowiec Danuta, Szarkowicz - Madej Stanisława, Szułakiewicz Bartłomiej, Waleszczyńska Anna.

Repertuar:

 • Wiosna - A.Zieliński i M.Bobrowski
 • Groszki i róże - Z.Konieczny,
 • Ballada o starości - Andrzej Poniedzielski
 • Miłość w wieku delete - Andrzej Poniedzielski
 • Umówiłem się z nią - E.Schlechter
 • Ech mała nie szalej - A.Brzeski
 • Gdzie ci mężczyżni - J.Pietrzak i W.Korcz
 • Damą być - A.Osiecka i S.Krajewski
 • Miłość Ci wszystko wybaczy - J.Tuwim i H.Wars
 • Trzeba Ci wielkiej wody - A.Osiecka i K.Gaertner
 • Pamiętajcie o ogrodach - J.Kofta i J.Pietrzak
 • Dobranoc - J.Przybora i J.Wasowski

tekst Krystyna Romańska- Kapek

 

 

 

 

Wieczór kolęd z Fermatą

Czas kolędowania zbliża się ku końcowi. Zespół Fermata zaprosił Słuchaczy UTW na wieczór kolęd. Spotkanie tradycyjnie odbyło się a auli ODN. Słuchacze nie zawiedli. Zapełniona sala, na scenie choinka i wielka gwiazda. Pomimo, że od Swiąt Bożego Narodzenia minął miesiąc, zespołowi udało się wyczarować świąteczny nastrój.

W jasełkowym orszaku przyszli: Trzej Królowie, Anioł, Herod,diabelska para, a rozśpiewany orszak prowadziła autentyczna góralka z pastuszkiem. Zespół Fermata dziękuje Władzom UTW za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Kochanej,  niezawodnej publiczności jesteśmy wdzięczni za ciepłe przyjęcie.

Do zobaczenia za rok !

tekst K.Romańska  wstawiła M.Garwol

 

 

Aby Nowy Rok przyniósł Wam wszystko to, co może dać najlepszego, obdarzył Was dobrym zdrowiem, siłą i radością. Oby był lepszy niz ten mijający.

Szczęśliwego Nowego Roku 2015 dla Zarządu oraz wszystkich Słuchaczy UTW życzy

zespół FERMATA

Tekst Krystyna Romańska wstawiła M.Garwol

 

Spotkanie Opłatkowe zespołu - 08.12.2014 r

Fotorelacja w  galerii ogólnej

 

Wieczór Andrzejkowy - 27.11.2014 r

 

Radośnie w czerwonych koralach zespół FERMATA bawił gości w Andrzejkowy wieczór. Było miło i rodzinnie. Na przygotowanie programu nie było wiele czasu, ale wszyscy stanęli na wysokości zadania. Andrzej i Roman otoczeni roześmianą, piękniejszą częścią FERMATY dodawali spotkaniu męskiej powagi.W wywiadzie jaki zespół udzielił telewizji regilnalnej kilka razy przewinęło sie stwierdzenie , że przychodzimy, pracujemy i śpiewamy dla radości, dla bycia razem. A to przecież tak wiele tłumaczy.

Dziękuję całemu zespołowi.

Krystyna Romańska.

 

Fotorelacja w galerii ogólnej

 

13.11.2014 r - aula ODN ul.Nowy Świat 30

Emocje mijają. Jesienny koncert " W jesiennym korowodzie pokoleń" zorganizowany przez zespoły: FERMATĘ i PIN wybrzmiał w auli ODN. Wśród gałęzi, liści, jabłek i kolorowych chryzantem 31 osób zaprezentowało montaż słowno - muzyczny o jesiennej tematyce. Stare tanga, cygańskie pieśni, lirycznie i romantycznie bawiliśmy się z naszą kochaną publicznością.

Patrzyłam na to wydarzenie ze wzruszeniem. Razem potrafimy dawać sobie tyle radości. Oby te dobre , wspólne chwile trwały jak najdłużej.

Dziękujemy Zarządowi i Radzie Słuchaczy ,kierownikom naszych zespołów p.Bartkowi Szułakiewiczowi oraz p.Mariuszowi Szaforzowi. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego spotkania.

 

 • Płona w nas zachodem wiecznym
 • całe stada słońc
 • Śpią ławice gwiazd wygasłych
 • cięzkie chmury wron.
 • Dotknij nieba myślą senna
 • ale każdym z tchnień
 • Tęsknij za kolejnym dniem...

 

Tekst Krystyna Romańska.

Fotorelacja a galerii ogólnej.

 

Warsztaty muzyczne zespołu FERMATA odbywają się w poniedziałek godz.16.30 w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli ul. Nowy Świat 30.

Prowadzący Bartłomiej Szułakiewicz.

 

To już koniec lata i koniec wakacji. FERMATA wypoczęta, pełna sił wraca do swoich obowiązków.

W poniedziałek spotkaliśmy się na pierwszej próbie. Serdeczności nie było końca. Podzieliliśmy między siebie obowiązki i zadania. Wracamy pełni dobrych myśli.

Serdecznie zapraszamy do naszego zespołu.

tekst K.Romańska wstawiła M.Garwol

 

 

 

Rok akademicki 2014/2015

 

 

 

 

 

Występ zespołu Fermata - zakończenie roku akademickiego 2013/2014 - 25.06.2014 r aula Delegatury Urzędu Wojewódzkiego

 

Zawsze to samo wzruszenie towarzyszy nam na uroczystościach zakończenia roku akademickiego.
Tym razem część artystyczną przygotował zespół PJ IV. My zaśpiewaliśmy gościnnie trzy piosenki. Z radością patrzyłam na świetną atmosferę w obu zespołach. Aż żal się żegnać . Chociaż po tych wszystkich zawirowaniach należą nam się wakacje. Będziemy tęsknić za sobą , za próbami i oczywiście za śpiewem. Myślę, że wypoczęci wrócimy we wrześniu wszyscy.
Słońca, wypoczynku, dobrego zdrowia i radosnego powrotu
życzy Krystyna Romańska

 

 

 

30 czerwca pożegnaliśmy naszego kolegę Michała. Od 2007 r uczestniczył w pracy
smutkach i radościach naszej grupy.
Michale będziemy  pamiętali Twoją skromność i życzliwość.
Zawsze zostaniesz w naszej pamięci.
Zespół Fermata.

 

 

15.06.2014 r SENIORALIA - KRAKÓW

 

W dniu 15.06.2014 r zespół Fermata uczestniczył w Senioraliach , które odbyły się na pl.Szczepańskim w Krakowie.
Młodzi, radośni przeszliśmy w pochodzie przez Rynek. To nieważne, że było bardzo zimno.
Byliśmy razem i przez chwilę poczuliśmy się beztrosko. Ktoś wpadł na genialny pomysł, żeby chociaż na parę godzin wrócił czar minionych lat. Na dużej scenie Fermata zaśpiewała Batumi, Kwiat jednej nocy i Kołysankę.

 

Tekst Krystyna Romańska

wstawiła M.Garwol

 

09.06.2014 r Wspomnieniowo "Piosenki naszej młodości" - koncert zespołu Fermata aula ODN

 

Za nami koncert, który był dla zespołu Fermata wyzwaniem. Po raz pierwszy śpiewaliśmy pod kierownictwem Pana Romana Zubka. Szeroki repertuar, nowy nieznany akompaniament z playbacku i poszerzony skład zespołu to wszystko było dla nas trudne. Spokój Pana Profesora i zaangażowanie zespołu przyniosły dobry rezultat.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nam pomogli w zorganizowaniu tego spotkania. Nasze szczęśliwe twarze mówiły o radości ale i nadziei, że dla Fermaty przychodzi dobry czas.

Możemy sobie wspólnie za wszystko co dobre podziękować.

Tekst Krystyna Romańska

wstawiła M.Garwol

Repertuar:

 • "Wiosna"
 • "Do zakochania jeden krok"
 • "Kołysanka"
 • "Kwiat jednej nocy"
 • "Jej portret"
 • "Spij Kochanie"
 • "Będziesz moją panią"
 • "Gdzie się podziały tamte prywatki"
 • "Dziewczyny, które mam na myśli"
 • "Ładne oczy"
 • "Batumi"
 • "Za nami miłość"
 • "Sentymentalny świat"
 • "To były piękne dni"
 • "Tych lat nie odda  nikt"

Fotorelacja w galerii ogólnej.

 

19.05.2014 r Warsztaty muzyczne zespołu Fermata - kierownictwo Prof. Roman Zubek

 

 

foto.M.Garwol

 

07.04.2014 r w Klubie Studenckim "Przepraszam" na wieczorze autorskim P.Marii Kwater po raz pierwszy w nowym składzie wystąpił Zespół wokalny Fermata . Cieszymy się obecnością nowych koleżanek i pełni dobrych myśli patrzymy na nasza przyszłość.

Repertuar spotkania:

 • "Kwiat jednej nocy" - wykonanie Zespół Fermata
 • "Cztery nogi" - wykonanie Jan Marzec i Bogdan Buśko
 • "Człowieczy los" - wykonanie Ewa Surowiec
 • "To były piękne dni" - wykonanie Halina

 

   

Fotorelacja w galerii ogólnej. Fot.M.Garwol

 

Zespół FERMATA stanowi kontynuację działalności Zespołu poetycko - muzycznego Tercjum. Opiekunem Zespołu jest P.Profesor Roman Zubek - wieloletni Dyrektor Szkoły Muzycznej w Tarnowie. Zespół działa już w poszerzonym składzie i buduje nową koncepcję artystyczną.

Warsztaty muzyczne odbywają się w budynku ODN w każdy poniedziałek o godz.15.30

Zarząd i Rada Słuchaczy życzy Zespołowi FERMATA wytrwałości i pomyślności w rozwijaniu swoich pasji.