prowadząca Zuzanna Jasiak

 

„ZATAŃCZ ZE MNĄ MOJE ŻYCIE”

to koncert przygotowany przez Grupę ALEMANA, w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie.
Pełen ekspresji i klimatu, który wyrażał emocje zarówno członków zespołu oraz wszystkich występujących na tej roztańczonej  tego wieczoru scenie. A znaleźli się na niej: seniorzy, przedszkolaki, młodzież oraz niepełnosprawni. Wspaniały „most pokoleń”, który połączył wszystkich w jedną całość. Przykład spontanicznej i niewymuszonej scenariuszem integracji. Widowisko wraz z całą oprawą organizacyjną przygotowała Zuza Jasiak – Michałek wraz
z zespołem oraz swoimi przyjaciółmi, którzy gościnnie wystąpili.
Było radośnie z dużą dozą empatii i za to wszystkim należą się słowa uznania i podziękowania.  „Zatańcz ze mną moje życie” – to pierwszy publiczny występ grupy tanecznej „ALEMANA” – mamy nadzieję na kolejne, równie żywiołowe i zachęcające do wspólnej zabawy.

Tekst/Foto Lidia Jaźwińska

 
PIERWSZE KROKI TANECZNE JUŻ POKONANE…
Taniec to w dużym stopniu spędzanie wolnego czasu. To ruch, który daje człowiekowi radość, wyzwala często skrywane emocje. Dla niektórych ludzi  jest wyładowaniem energii, dla innych  stanowi przyjemność, szukanie sensu w ruchach , które widzi, które chce przekazać mu osoba tańcząca. A jeszcze innym daje skupienie, odprężenie i możliwość bycia z przyjaciółmi. i bardziej dojrzalsza.Taniec jest w pewnym sensie sztuką, która z wiekiem staje się piękniejsza i bardziej dojrzalsza. Tak w skrócie można opisać ideę kolejnych zajęć warsztatowych skierowanych do słuchaczy naszej UTW – WARSZTATÓW TANECZNYCH. Warsztaty prowadzi znana ze swej działalności instruktorskiej i trenerskiej Zuzana Jasiak-Michałek – obecnie także słuchaczka UTW.
Pierwsze kroki taneczne są już pokonane. Zebrała się kolejna grupa entuzjastów, która mamy nadzieję, już wkrótce zabłyśnie swym tańcem i energią na mniejszych czy większych salonach, ale przede wszystkim udowodni, że taniec może być nie tylko przyjemnością, ale nade wszystko źródłem aktywnego życia.
 
tekst i fotogaleria L.Jażwińska
opracowanie strony M.Garwol